Утрински Весник
Сцена

Мараја Кери отвори шише со својот глас (видео)

Мараја Кери отвори шише со својот глас (видео)

Лос Анџелес, 8 јули 2019 (/) – Интернет-предизвикот #Bottlecapchallenge привлекува сѐ поголемо внимание, поради учеството на сѐ повеќе славни личности во него. Се работи за отворање шише на свој, оригинален и посебен начин.

По успешните обиди на Џејсон Стејтам, Џон Мајер, Ендрју Јанг и Ели Гулдинг, и поп-ѕвездата Мараја Кери ја истакна својата оригиналност…

Имено, како што покажува видеото на Твитер, таа направи капачето „да летне“, единствено со помош на својот глас.

Секако, има и следачи кои сметаат дека овој подвиг е обична местенка. си/Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Доктор Дре се разведува по 24 години брак

Риз Видерспун поласкана од споредбата со помлада пејачка