Утрински Весник
Спорт

Манчестер Јунајтед издвои 100 милиони фунти за трансфери

Манчестер, 20 јуни 2019 (/) – Манчестер Јунајтед издвоил 100 милиони фунти за летни трансфери за менаџер Оле-Гунар Солскјер, пишува „ЕСПН“.

Секое надминување на овие пари и зголемување на трошоците ќе зависи од средствата што ќе ги добие тимот од продажбата на играчи.

Јунајтед ги сака Хари Мегваер и Арон Ван-Бисака во своите редови, но преговорите не се одвиваат добро, бидејќи Лестер и Кристал Палас сакаат многу повеќе пари отколку што „црвените ѓаволи“ нудат.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Јапонците ја „урнаа“ Шпанија за прво место, Германија испадна и покрај победата над Костарика!

Стаховски во остра „преписка“ со Троицки и Типсаревиќ за нивната посета на Русија

Дани Алвеш ќе стане најстариот капитен на Бразил на едно СП