Утрински Весник
Спорт

Малдини со цврста позиција за Донарума

Милан преговара со ПСЖ за Донарума

Милано, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Милан нема намера да го продава голманот Џанлуиџи Донарума и покрај тврдењата во францускиот печат дека Пари Сен Жермен е заинтересиран за 20-годишниот репрезентативец на Италија.

– Нашата идеја е да го задржиме Донарума долго време. Тоа е нашата позиција во моментот, рече техничкиот директор на тимот. Паоло Малдини за „Фудбал Италија“.

Донарума се проценува на 50 милиони евра, но износот на неговите права веројатно ќе се зголеми драстично после неодамнешните трансфери на голмани како Алисон Бекер и Кепа Аризабалга.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Алегри: Вечерва е најважниот меч за Јувентус во ЛШ

Челси на лето тргнува по Рафаел Леао

По една и пол година Зион Вилијамсон се врати во НБА лигата