Утрински Весник
Спорт

Македонскиот борач Бесир Алили европски шампион во кадетска конкуренција

Македонскиот борач Бесир Алили европски шампион во кадетска конкуренција

Фиренца, 22 јуни 2019 (/) – Бесир Алили го победи Ховсанисјан со 7:6 во финалната борба на Европското првенство во борење за кадети и го освои златниот медал.

Македонскиот борач настапи во категоријата до 48 килограми и на патот кон златото забележа четири победи. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици