Утрински Весник
Спорт

Македонија поразена во Скопје од Полска

Македонија поразена во Скопје од Полска

Скопје, 8 јуни 2019 (/) – Репрезентацијата на Македонија вечерва доживеа пораз од Полска со 0:1 (0:0) со голот на Кжиштоф Пјонтек во 47.минута. во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Полска важеше за фаворит во овој натпревар и на крајот ја оправда таа улога со минимална победа.

Следниот предизвик за македонскиот национален тим е мечот против Австрија в понеделник, исто така на „Тодор Проески арена“.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици