Утрински Весник
Македонија

Лице од Тетово пронајдено мртво на Самоилова тврдина

Лице од Тетово пронајдено мртво на Самоилова тврдина

Охрид, 27 јуни 2019 (/) – Повозрасен маж од Тетово денеска е пронајден мртов на Самоиловата тврдина во Охрид.

Информацијата за / ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој посочи дека кај лицето не се забележани траги на насилство и оти се работи за природна смрт.

– По барање на Јавен обвинител утре ќе биде направена обдукција врз телото на починатиот, изјави Димоски.

По пријава на граѓани веднаш на местото пристигнала екипа на Брзата помош, која констатирала смрт.

Според првичните информации, станува збор за лице на околу 60-годиншна возраст. сс/вг/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална

Герасимовски: Со здравата и правилна исхрана ги поттикнуваме здравите навики кај децата