Утрински Весник
Спорт

Лестер се засили со Перез

Лестер се засили со Перез

Лондон, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Најдобриот стрелец на Њукасл минатата сезона, Ајосе Перез потпиша за Лестер, објавија британските медиуми.

Договорот на 25-годишниот Шпанец со новиот клуб е со важност на четири години.

За трансферот Лестер плати 33,4 милиони евра.

Минатата сезона, Перез одигра 41 натпревар за Њукасл, постигна 13 гола и оставри четири асистенции.

Претходно, тој играше во својата татковина за Тенерифе. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Смит Роу опериран, се враќа во декември

Алегри и Мурињо се најмногу платени во Серија А

Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во “златниот сет”