Утрински Весник
Спорт

Левандовски го навести трансферот на Сане во Баерн

Левандовски го навести трансферот на Сане во Баерн

Минхен, 20 јуни 2019 (/) – Веќе неколку недели се шпекулира дека германскиот репрезентативец Лерој Сане е многу блиску до враќање во татковината, каде ќе го облече дресот на Баерн Минхен.

Баварците не ја кријат желбата да го имаат во своите редови, но се чини дека се зависи од тоа што сака играчот на Манчестер Сити.

Трансферот, сепак, е веќе сигурен. Или барем така смета Роберт Левандовски, кој ненамерно се издаде и ги воодушеви сите со зборовите.
Во моментов Полјакот е на маркетинг турнеја во Кина, каде што го изјави следново во интервју: „Германските играчи на Баерн се радуваат многу на привлекувањето на Сане“ – реченица која зборува за склучена трансакција.

Малку потоа Лева сепак додаде: „Треба да почекаме и да видиме што ќе се случи“.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Катерина Милевска под менторство на селекторот на САД, нашиот Влатко Андоновски, дел од врвна програма на ФИФА

Супер-компјутерот на СБК: Бразил ќе биде светски првак

Смит Роу опериран, се враќа во декември