Утрински Весник
Спорт

Кутињо може да се врати во Ливерпул

Кутињо може да се врати во Ливерпул

Лондон, 21 јуни 2019 (/) – Напаѓачот на Барселона, Филипе Кутињо повторно може да стане играч на Ливерпул.

Според „Ле 10 Спорт“ клубови од Премиер лигата, вклучувајќи го и Ливерпул, се заинтересирани за фудбалерот. Челзи и Манчестер јунајтед, исто така покажале интерес за него, но поради забраната за трансфер, лондонскиот клуб нема да може да направи трансфер.

Минатата сезона, 27-годишниот Кутињо настапи на 54 натпревари за Барселона, постигна 11 гола и оствари пет асистенции. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици