Утрински Весник
Македонија

Кривична против 18-годишник за производство и диструбуција на детска порнографија

Кривична против 18-годишник за производство и диструбуција на детска порнографија

Скопје, 23 јуни 2019 (/) – Кривична пријава против 18-годишник од беровското село Русиново поради основано сомнение за „производство и диструбуција на детска порнографија“, поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово.

Како што информираат од МВР, Б. М. (18) од беровското село Русиново, на социјалните мрежи „Messеnger“ и „Instagram“ примил фотографии со компромитирачка содржина од 16-годишна девојка од беровско село, по што ги дистрибуирал до трето лице. аа/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Маја Морачанин повторно избрана за претседател на ДОМ

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“