Утрински Весник
Македонија

Кривична пријава за струмичанец за насилство во угостителски објект

Струмичанка осомничена дека се обидела да го отруе сопругот

Струмица, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомненевање за сторено кривично дело „насилство“, информираат од струмичката полиција.

Имено, на 24 мај во кафе бар на улица „Јанко Цветинов“ во Струмица, пријавениот упатил закани по животот на сопственикот, по што со секира оштетил дел од инвентарот на објектот. рт/сп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“