Утрински Весник
Македонија

Крводатарителски акции во Желино и Тетово

Крводатарителски акции во Желино и Тетово

Тетово, 15 јули 2019 (Утрински Весник) – Општинската организација при Црвениот крст од Тетово неделава организира две крводарителски акции во Тетовско.

Акциите се организираат во соработка со Центарот за трансфузија.

– Во просториите на Општина Желино утре ќе се организира вонредна граѓанска акција на крводарување со почеток од 10:00 до 14:00 часот, додека во просториите на Службата за трансфузиона медицина во Тетово следниот ден, на 17 јули, ќе се организира вонредна крводарителска акција од 08:00 до 18:00 часот, соопшти општинската организација на Црвениот крст – Тетово. ас/мч/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби: На Али Ахмети му треба народот, на народот му треба Али Ахмети

Пратениците изгласаа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом