Утрински Весник
Македонија

Корисниците од комплексот Настел утре без вода

Корисниците од комплексот Настел утре без вода

Скопје, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Корисниците од комплексот Настел утре од 8 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради поврзување на нова водоводна мрежа ф-200/ф-150мм на крстосницата „8 Септември“/Варшавска. бт/сп/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра