Утрински Весник
Сцена

Компјутерски ефекти: Што ако „Терминаторот“ го глумеше Силвестер Сталоне? (видео)

Компјутерски ефекти: Што ако „Терминаторот“ го глумеше Силвестер Сталоне? (видео)

Лос Анџелес, 10 јуни 2019 (/) – Јутјуб-каналот „Цтрл Шифт Фејс“, којшто користи т.н. „дипфејк“ технологија за виртуелна замена на лица, покажа како би изгледало ако во „Терминатор“ наместо Арнолд Шварценегер, главниот лик го глумеше Силвестер Сталоне.

Аниматорите посветија две видеа на тоа, а едното очигедно го воодушеви и самиот Сталоне, па и тој го сподели на својот Инстаграм. си/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Доктор Дре се разведува по 24 години брак

Риз Видерспун поласкана од споредбата со помлада пејачка