Утрински Весник
Спорт

Касиљас ги негираше информациите дека ќе се повлече од фудбалот

Касиљас ги негираше информациите дека ќе се повлече од фудбалот

Порто, 13 јуни 2019 (/) – Голманот на Порто, Икер Касиљас, побрза да ги негира информациите што се појавија во португалскиот печат денес, дека одлучил да ја прекине својата активна кариера поради неговите неодамнешни проблеми со срцето.

Шпанецот на Твитер напиша дека очекува резултати од неговите лекарски прегледи, кои ќе бидат готови утре. Едвај тогаш ќе одлучи дали ќе продолжи да игра професионално фудбал.

Тој, исто така, потсети на својата објава во социјалната мрежа пред еден месец, наведувајќи дека ќе ја објави веста за неговото повлекување кога ќе дојде време за тоа.

Сепак, весниците инсистираат на тоа дека клубот веќе бара заменик. Дури и името на Џанлуиџи Буфон беше објавено за негова намена, а за Касиљас се тврди дека се очекува да остане на „До Драгао“ како тренер.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат

„Аѕурите“ одат на Ф4 во Лигата на нации