Утрински Весник
Спорт

Кари летал 15 часа за да го убеди Дурант да остане во Голден стејт

Голден стејт пресилен за Портланд во првиот дуел од конференциското финале

Оукленд, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Еден од најдобрите кошаркари во НБА Стеф Кари летал 15 часа од Шангај до Њујорк за да го убеди Кевин Дурант да остане во тимот.

Извонредниот шутер, уште во авионот пред слетувањето дознал дека Дурант веќе склучил договор со Бруклин, па залудни беа неговите напори да го премисли досегашниот клупски колега.

За потсетување, Дурант потпиша договор со важност од четири години за 164 милиони долари. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Де Јонг се повреди, ќе отсуствува до ноември

(Видео) Волеј на Бруно за победа на Јунајтед кај Барнли

(Видео) Нов кикс на Лацио