Утрински Весник
Македонија

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин 

МВР Билтен

Кавадарци, 16 јули 2019 (Утрински Весник) – Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и започнал расправија со него во врска со паричен долг. Според пријавеното, И.А. со остар предмет на У.С. му нанел убодна рана. На У.С. му била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци, појасни Додевски.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци. Повредениот бил задржан во станица  и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.свд/фф/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски голта кнедли само заради коалициски интереси

Учество на Османи на 29. Министерски состанок на ОБСЕ, Полска

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10 отсто