Утрински Весник
Спорт

Интер го стави Наинголан на пазарот

Интер го стави Наинголан на пазарот

Милано, 8 јуни 2019 (/) – Иднината на Раџа Наинголан во Интер е повеќе од несигурна.

Антонио Конте, новиот тренер на „нероазурите“, изјави дека нема да го толерира недостатокот на професионализам од неговите играчи.

Пороците на популарниот „Нинџа“ се добро познати на сите, и од таа причина Конте споделил пред раководството на тимот дека нема да се потпира на Белгиецот.

Само една година по трансферот на „Меаца“, белгискиот халф може да го напушти Интер за сума од 30 милиони евра, објави „Газета Дело Спорт“.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Куп: Струга ТЛ домаќин на Работнички, Шкендија го пречекува Скопје

Поранешниот европски и светски првак умира од рак: Најтешко беше да им објаснам на децата

Алегри: Вечерва е најважниот меч за Јувентус во ЛШ