Утрински Весник
Спорт

Икарди побарал 8 милиони на сезона, за да го облече дресот на Наполи

Икарди ќе го тужи Интер

Неапол, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди постави високи финансиски услови на Наполи, тврди „Калчомеркато“.

Аргентинецот побарал плата од 8 милиони евра годишно, што е проблем за вицешампионот на Италија.

Тренерот на „нероазурите“, Антонио Конте веќе изјави дека нема да смета на 26-годишниот Аргентинец во новата сезона.

Во минатата 2018/19, Икарди зеде учество во 37 натпревари во кои постигна 17 гола и запиша 5 асистенции.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања