Утрински Весник
Македонија

Изминатото деноноќие во Скопје полицијата регистрира 46 прекршоци сторени од возачи на моторни возила

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Скопје, 6 јули 2019 (Утрински Весник) – Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје изминатите 24 часа спроведе акциска контрола, при која се откриени 46 прекршоци сторени од возачи на моторни возила.

Како што соопшти МВР,  за време на контролата издадени се 52 прекршочни платни налози и 20 мандатни платни налози.дма/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Театар во Град Скопје: Арсовска тераше инат со Славески и не се тргаше од говорницата

Алијанса за Албанците со предлози за ублажување на енергетската криза

Петровска: Ја повикувам Комисијата за одбрана одблиску да го следи спроведувањето на огласот за прием на професионални војници