Утрински Весник
Македонија

Измените на Законот за земјоделско земјиште пред матичната собраниска комисија

Ќе се бираат технички експерти за поддршка на Комисијата за следење на комуникациите

Скопје, 2 јули 2019 (/) – Собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе одржи седница.

Единствена точка на дневен ред на седницата е Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделското земјиште во прво читање. вг/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Театар во Град Скопје: Арсовска тераше инат со Славески и не се тргаше од говорницата

Алијанса за Албанците со предлози за ублажување на енергетската криза

Петровска: Ја повикувам Комисијата за одбрана одблиску да го следи спроведувањето на огласот за прием на професионални војници