Утрински Весник
Спорт

Извршена жрепка за прелиминарниот круг во Лигата на шампионите

Извршена жрепка за прелиминарниот круг во Лигата на шампионите

Нион, 11 јуни 2019 (/) – Во седиштето на УЕФА денес беше извршено извлекување на двојките за мини-турнирот во Приштина преку кој ќе биде одреден еден патник за првото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Како што објави УЕФА, во полуфиналето ќе играат:

Фероникели (Косово) – Линколн Ред ИМПС (Гибралтар) и
Тре Пене (Сан Марино) – Санта Колома (Андора).

Полуфиналињата се закажани за 25 јуни, додека финалето ќе се игра на 28 јуни.

Сите натпревари ќе се одржат во главниот град на Косово на стадионот „Фадил Вокри“. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

МЗТ падна во неизвесна завршница – Реј ја предводеше Игокеа до победата

Ањели може да заглави 12 години во затвор

Јованка Радичевиќ стана најдобар стрелец во ЛШ