Утрински Весник
Спорт

Златни „Ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул

Златни „Ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул

Ливерпул, 13 јуни 2019 (/) – Фудбалерите на Ливерпул добија позлатени телефони „ iPhone X“ во чест на освојувањето на Лигата на шампионите.

Секој од телефоните е персонализиран со печатено презиме и број на играчот.

Според „Дејли мејл“ цената на еден ваков телефон е околу четири илјади евра.

Во финалето на Лигата на шампионите на почетокот на месецот, Ливерпул го победи Тотенхем со резултат 2:0. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Аргентина се „крена“ на првото место, Полска пред Мексико поради гол-разлика!

Канело Алварез му се извини на Меси и на Аргентинците

Во Италија налози за апсење на Алегри и Паратичи?