Утрински Весник
Македонија

Заменик министерката за финансии Елези во посета на Општина Желино

Заменик министерката за финансии Елези во посета на Општина Желино

Тетово, 2 јули 2019 (/) – Заменик министерката за финансии Ширет Елези и градоначалникот на општина Желино Блерим Сејдиу денеска  ќе извршат увид во реконструкција на ОУ „Фан Ноли“ во село Палатица во Општина Желино.

Како што соопштија од Министерството за финансии, Елези и Сејдиу ќе извршат увиди и на патот кај Групчин, кој се реализираат преку Проектот за подобрување на општински услуги-МСИП. бк/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маж од Богданци со закана бил принуден да потпише фактури со големи суми

Оштетен споменикот на Гоце Делчев во Градски парк

Маричиќ-Лирман: Фокус на реформите и заедничка посветеност на патот кон ЕУ