Утрински Весник
Македонија

Заврши вториот јавен повик за субвенции за велосипеди во Скопје

Заврши вториот јавен повик за субвенции за велосипеди во Скопје

Скопје, 15 јули 2019 (Утрински Весник) – Град Скопје соопшти дека денеска е затворен вториот јавен повик за субвенционирање на граѓаните за купување велосипеди за 2019 година бидејќи се исцрпени предвидените финансиски средства. Барања за субвенции за велосипеди од утре нема да се примаат во архивата на Град Скопје.

Вториот јавен повик за субвенции за велосипеди беше објавен на 26 јуни 2019 година и пристигнале над 670 барања.

На првиот јавен повик, пак, пристигнале 3.472 барања од граѓаните за субвенционирање на купувањето велосипед. мд/хс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10 отсто

Средба на ОБСЕ Тројката Османи -​ Рау – Билстром, во пресрет на Министерскиот состанок во Лоѓ

Атиџе и Штајнмаер си разменија тегли со мед: „Ако ги сакате пчелите, тие ќе ви возвратат“