Утрински Весник
Спорт

Еурофарм ги дозна противниците во групната фаза од ЛШ

Еурофарм ги дозна противниците во групната фаза од ЛШ

Виена, 27 јуни 2019 (/) – Еурофарм Работник ги дозна ривалите за групната фаза во ракометната Лига на шампионите.

Битолскиот тим се најде во групата Ц, а ривали ќе му бидат Савехоф (Шведска), Татран (Словачка), Кокс (Финска), Бидасоа Ирун (Шпанија) и Спортинг (Португалија).

Групната фаза започнува во месец септември.

Ждрепката за групната фаза сезоната 2019/2020:

Група Ц:
Еурофарм Работник
Савехоф
Татран Прешов
Кокс
Бидасоа Ирун
Спортинг Лисабон

Група Д:
Динамо Букурешт
Кристијанштад
Чеховски Медведи
Кадетен Шафхаузен
Висла Плок
ГОГ Гудме.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица