Утрински Весник
Магазин

Ед Ширан се оженил со својата другарка од детство

Ед Ширан се оженил со својата другарка од детство

Лондон, 13 јули 2019 (/) – Британскиот кантавтор Ед Ширан откри дека од неодамна е во брак со својата другарка од детство Чери Сиборн.

Во интервју Ширан зборувал за текстот на својата нова песна, која ја сними со Еминем и 50 Сент, „Remember My Name“, во која Чери ја нарекува своја сопруга.

– Всушност ја напишав пред да се венчаме Чери и јас, но знаев дека ќе се венчаме пред песната да биде објавена. Некој ќе ја слушне песната и ќе рече: „Ох, па тие се венчале! Не знаев како тоа ќе се протолкува, но очевидно е дека веќе сите знаат, истакна популарниот пејач.

Ед Ширан и Чери Сиборн се познаваат откако биле деца, но почнале да се забавуваат дури во 2015 година, кога заедно заминале на журка која ја организирала пејачката Тејлор Свифт по повод американскиот Ден на независност – 4 јули. Тие се вериле во јануари 2018 година. гт/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Објавена листата на најскапи градови за живеење, на прво место Њујорк и Сингапур

Папагал се налутил затоа што бадемите исчезнале од неговата чинија

„Пипл“: Ова се личности на годината