Утрински Весник
Македонија

Дождот ги поплави велешките улици

Дождот ги поплави велешките улици

Велес, 5 јули 2019 (Утрински Весник) –  Интензивните врнежи од дожд вечерва во Велес целосно ги поплавија главните улици во градот и предизвикаа застој во сообраќајот.

Од дождот и поплавените улици и тротоари голем проблем имаа и пешаците кои се затакнаа на улиците.

Општина Велес со години најавува решавање на проблемот со поставување атмосферска канализација, што се смета за сложен зафат поради високата конфигурација на градот, а за кој се потребни поголеми финансиски средства.ад/лв/

фото Утрински Весник архива

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Сончево време со температура до 26 степени

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе достави измени на законот за здруженија

„Чекајќи го следниот состанок“ – Вучиќ и Ковачевски oдмораат на скали