Утрински Весник
Македонија

Дождот во Охрид повторно ги исфрли на површина старите проблеми

Дождот во Охрид повторно ги исфрли на површина старите проблеми

Охрид, 14 јуни 2019 (/) – Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд попладнево го зафати Охрид.

Неколкуте десетици минути колку што врнеше дождот ги исфрли на површина проблемите со одводот и канализациската мрежа во Стариот дел на градот.

При секој посилен дожд канализациската мрежа не може да ја прифати атосферската вода, која избива од шахтите и на површина ги исфрла фекалиите, што и не е некоја глетка, како за мештаните особено за туристите. аб/ац/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра