Утрински Весник
Спорт

Дембеле за 100 милиони евра може да оди во Баерн

Дембеле за 100 милиони евра може да оди во Баерн

Барселона, 2 јули 2019 (/) – Напаѓачот на Барселона Усман Дембеле може да ја продолжи кариерата во Германија.

Дел од шпанските медиуми објавија дека 22-годишниот Французин за 100 милиони евра ќе се пресели во Баерн Минхен.

Актуелниот договор на Дембеле со каталонскиот клуб е со важност до јуни 2022 година.

Минатата сезона, тој играше на 42 натпревара, постигна 14 гола и забележа девет асистенции. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

МЗТ падна во неизвесна завршница – Реј ја предводеше Игокеа до победата

Ањели може да заглави 12 години во затвор

Јованка Радичевиќ стана најдобар стрелец во ЛШ