Утрински Весник
Македонија

Дел од корисниците во Општина Гази Баба утре без вода

Утре без вода корисниците од „Мито Хаџивасилев Јасмин“ и бул.„Борис Трајковски“

Скопје, 25 јуни 2019 (/) – Корисниците од улица 1640 во населба Инџиково и Хотел Белви во Општина Гази Баба утре од 9:00 часот ќе останат без вода.

Од РЦУК информираат дека прекинатото водоснабдување е поради водоводен приклучок Ф-250 м.м., на улица 1640 во населба Хиподром. мс/скс/

 

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

108 санкционирани возачи во Скопје

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје