Утрински Весник
Македонија

Дел од Долно Лисиче денеска без вода

Утре без вода корисниците од „Мито Хаџивасилев Јасмин“ и бул.„Борис Трајковски“

Скопје, 2 јули 2019 (/) – Жителите од Долно Лисиче денеска од 9:20 часот ќе бидат без вода за пиење.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на улицата „9“ бр.2 во населбата Долно Лисиче.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата. мд/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8