Утрински Весник
Македонија

Делови од Ѓорче Петров, Карпош и Аеродром утре без струја

Без струја утре делови од неколку скопски општини

Скопје, 17 јуни 2019 (/) – Делови од Ѓорче Петров, Карпош и Аеродром утре ќе бидат без струја поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа во Град Скопје.

Како што информираат од РЦУК, во периодот од 12:00 до 15:00 часот без струја ќе останат корисниците од улица „Исаија Маџоски“ бр. 43, 45 и 47 во општина Ѓорче Петров, од 12:00 до 15:00 корисниците од  дел од улицата „Варшавска“ во општина Карпош и од 09:00 до 15:00 часот корисниците од улица „Тодор Чангов“ , подулиците со мали броеви, од 1 до 30 во општина Аеродром. мс/скс/

 

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

150 казни за брзо возење

Вработен во Пошта уништил архивски материјал, против него е поднесена кривична пријава

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава