Утрински Весник
Македонија

Делови од Центар, Аеродром и Чаир утре без струја

Без струја утре од Карпош и бензинската во село Чојле

Скопје, 14 јуни 2019 (/) – Без електрична енергија утре од 8 до 10 часот ќе бидат дел од корисниците од населбата Маџир Маало, делот кај Народна банка.

Во периодот од 8 до 11 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Жорж Бизе“ бр.8, ул.„Дванаесетта македонска ударна бригада“ броевите:74, 76, 78-а, 78-б, 80-а, 89-б, 82-а и 82-б во Општина Аеродром.

Од 8 до 12 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „190“ во Старата скопска чаршија.

Како што сопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа во Скопје. мд/рп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“