Утрински Весник
Македонија

Делови од Илинден утре без струја

Без струја утре од Карпош и бензинската во село Чојле

Скопје, 10 јули 2019 (Утрински Весник) –  Без електрична енергија утре ќе останат индустриската зона Илинден – улицата „10“, делот кај бензинска пумпа „Илиноил“ и фирмите „Палкомак“, ДВНП Сервис Петрол, ДППУ Лаки Лазо, Рико – градба, Љупчо Белина, Агрома, Маја Компани, сите во Општина Илинден.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради два технички зафати планирани во дистрибутивната електромрежа во Скопје. мд/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе достави измени на законот за здруженија

„Чекајќи го следниот состанок“ – Вучиќ и Ковачевски oдмораат на скали

Ковачевски-Нехамер во Прага: Австрија е силен поддржувач на Северна Македонија и регионот да се дел од ЕУ