Утрински Весник
Македонија

Делови од Бутел, Петровец и Аеродром утре без струја

Дел од Визбегово утре без струја

Скопје, 3 јули 2019 (Утрински Весник) – Од 9 до 15 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Радишанска“, а 9 до 11 часот корисниците од улиците „1“,„2“ и „3“ во селото Петровец.

Во периодот од 11:30 до 15 часот утре без струја ќе бидат и корисниците од село Средно Коњари, а од 13:30 до 14:30 часот корисниците од булеварот „АСНОМ“ бр. 110, 112, 114 и 116.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа. мд/см/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ-Лирман: Фокус на реформите и заедничка посветеност на патот кон ЕУ

Герасимовски: Изборот на Валентина Ангелковска за најдобар одделенски наставник во земјата е уште едно признание за квалитетот на образованието во Центар

(Видео) Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието