Утрински Весник
Македонија

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Делови од Сопиште и Бутел утре без струја

Скопје, 22 јуни 2019 (/) – Корисниците од Јурумлери, делови од Долно Лисиче како и од Драчево: ВИП Драчево и ГрафоХартија во општините Аеродром и Кисела Вода утре од 10:45 до 15:15 часот ќе останат без струја.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причините за прекинот во снабдувањето со електрична енергија се планираните технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје.бт/скс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Маја Морачанин повторно избрана за претседател на ДОМ

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“