Утрински Весник
Македонија

Делегација од Националниот народен конгрес на НР Кина во посета на Собранието

Пратеници од германскиот Бундестаг во работна посета на земјава

Скопје, 5 јули 2019 (Утрински Весник) – Делегација за социјални развојни работи од Комисијата на Националниот народен конгрес на Народна Република Кина денеска ќе престојува во официјална посета на Собранието на Република Северна Македонија.

Кинеската делегација, како што информира собраниската прес-служба,  ќе биде примена од претседателот на Собранието Талат Џафери, а ќе има средба и со Весна Пемова, потпретседателка на Комисијата за труд и социјална политика, и со членовите на ова тело. дма/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните