Утрински Весник
Македонија

Две вреќи со марихуана најдени кај стружанец

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Струга, 5 јули 2019 (Утрински Весник) – Две вреќи со марихуана, 18 патрони за ловечка пушка, две стебла од растението канабис сатива и една дигитална вага, полицијата пронајде кај лице од струшкото село Заграчани.

По претходна судска наредба, СВР Охрид соопшти дека полициски службеници вчера извршиле претрес во домот и другите простории на З.А.(48) од селото Заграчани, каде што ја пронашле дрогата.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. сс/ир

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали компанија од соларниот картел на Ковачевски со државна помош гради фабрика за панели кои потоа ќе ги продава на ФЕЦ Осломеј

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги деблокира законите за енергетика и за помош во време на криза