Утрински Весник
Магазин

Двајцата од „Битлс“ со заеднички настап (видео)

Двајцата од „Битлс“ со заеднички настап (видео)

Лос Анџелес, 15 јули 2019 (/) – Двајцата живи членови од легендарната поп-група „Битлс“, Пол Макартни и Ринго Стар со заеднички настап синоќа во Лос Анџелес го одбележаа крајот на светската турнеја на Макартни, „Freshen Up“.

Стар беше специјалното изненадување на концертот. Дуото се прегрна, разменија неколку зборови, по што Ринго се упати кон тапаните и заедно ги изведоа хитовите „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” и „Helter Skelter”. си/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Ким Кардашјан и уметноста на одвраќање внимание

Дали шлаканицата на Вил Смит влијае на рецензиите за „Еманципација“?

„Венсдеј“ најгледана серија на „Нетфликс“ изминатава недела