Утрински Весник
Македонија

Горан Митев е победник на трката на келнери во Струмица

Горан Митев е победник на трката на келнери во Струмица

Струмица, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Горан Митев е победник на трката на келнери што се одржа синоќа во Струмица. Второто место го освои Дани Перов, а трет е Игор Стефановиќ. Утешна награда му припадна и на четвртопласираниот Тимче Андонов.

На најбрзите келнери им беа доделени парични награди во износ од 15, 12 и 9 илјади денари, а им ги врачи градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски.

Десеттата јубилејна трка на келнери се организираше во рамки на Струмица опен фестивал. рт/сст/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

„Поддршка за членство во ЕУ имаме, наша задача се реформите“

Средба Бочварски – Милков: Ги потврдивме ставовите за завршување на железничкиот Коридор 8