Утрински Весник
Спорт

Гасол ќе остане во Торонто

Гасол ќе остане во Торонто

Торонто, 27 јуни 2019 (/) – Центарот на Торонто, Марк Гасол ќе игра за канадскиот тим и следната сезона.

Триесет и четиригодишниот Шпанец ја искористи можноста да го продолжи договорот за 25,6 милиони долари.

Во сезона што заврши Гасол на 26 натпревари во просек оствари по 9,1 поен.

Пред Торонто, Гасол играше за мемфис, Џирона и Барселона. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица