Утрински Весник
Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Страцин-Крива Паланка поради сообраќајка

Посебен сообраќаен режим поради Задушница

Скопје, 29 јуни 2019 (/) – Сообраќајот на магистралниот пат Страцин – Крива Паланка е во прекин во двата правца поради сообраќајна незгода.

Сообраќајката, според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, се случила околу 13 часот. бак/фф/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби – Агелер: Успесите на нашата земја се заеднички со Соединетите Американски Држави

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална