Утрински Весник
Македонија

Во Охрид утре седница на Централниот одбор на СДСМ

СДСМ: Нашата татковина граби кон интеграција во ЕУ и НАТО

Скопје, 15 јуни 2019 (/) – Заокружување на внатрепартиските промени и избор на ново партиско раководство се меѓу темите на утрешната седница на Централниот одбор на владејачката СДСМ.
Централниот одбор ќе заседава во Охрид, а деветтата седница, како што е најавено во партиското соопштение ќе почне во 16:00 часот.
На дневен ред се и суштинските промени во партијата, новот систем на дејствување и работа на партијата и напредокот на државата. ац/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“