Утрински Весник
Македонија

Во Карпош 3 и Карпош 4 се врши санација на детските игралишта

Во Карпош 3 и Карпош 4 се врши санација на детските игралишта

Скопје, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Општина Карпош спроведува санација на детските игралишта во населбите Карпош 3 и Карпош 4, а во меѓувреме работи и на изградба на нови детски игралишта во Криви Дол и Злокуќани.

– Овие населби се со најголем број на зони за рекреација на најмладите и локалната самоуправа во повеќе наврати ги санира лулашките, тобоганите, клацкалките и другите реквизити, соопштија од Општина Карпош.

Од Општината упатија апел до сите граѓани, да не ја уништуваат урбаната опрема и да водат сметка за заштита на околниот простор и животната средина. см/сп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“