Утрински Весник
Македонија

Во градинката „Снежана“отворање кабинет за деца со посебни потреби

Во градинката „Снежана“отворање кабинет за деца со посебни потреби

Скопје, 20 јуни 2019 (/) – Во градинката „Снежана“, објект „Снегулко“ во Топанско Поле, денеска ќе биде отворен дефектолошки кабинет за деца со посебни потреби.

Отворањето на кабинетот финансиски го поддржа Турска агенција за соработка и координација – ТИКА.

На отворањето ќе присуствува амбасадорката на Република Турција во земјава, Тулин Еркал Кара. мч/са/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните