Утрински Весник
Македонија

Возач на „Сканиа“ удрил во наплатна кабина кај Градско

Возач на „Сканиа“ удрил во наплатна кабина кај Градско

Скопје, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Возач на влекач „Сканиа“ со косовски регистарски ознаки, доцна синоќа, половина час по полноќ, откако платил патарина на наплатната станица „Градско“ и продолжил, со десната страна од возилото удрил во наплатната кабина.

Како што соопшти МВР, од ударот е причинета штета на кабината, а возачот, чиј идентитет се уште не е познат, не застанал, туку се упатил кон Велес.

Увид на местото извршила екипа на СВР. Се работи на расчистување на случајот. мч/ац/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали компанија од соларниот картел на Ковачевски со државна помош гради фабрика за панели кои потоа ќе ги продава на ФЕЦ Осломеј

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги деблокира законите за енергетика и за помош во време на криза