Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот суд во која ја обжалува одлуката на ДИК

Скопје, 16 јуни 2019 (/) – ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата.

Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата.

На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. мд/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“