Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски мора веднаш да си поднесе неотповиклива оставка

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Пендаровски

Скопје, 3 јуни 2019

Од ден на ден растат криминалните скандали во Владата на Зоран Заев.

СДСМ стана синоним за криминал,корупција, закани кон опозиција, закани кон новинари и секој што размислува различно од нив.

СДСМ криминална залудно се обидува да одбрани нешто што не може да се одбрани, Драги Рашковски е фатен во скандал тежок 7 милиони евра и за тоа мора да одговора.

Рашковски мора да си поднесе веднаш неотповиклива оставка, а доколку Македонија беше правна држава во која владее правото до сега Рашковски ќе беше изнесен пред органите на правдата и ќе одговараше.

Во Македонија ќе се врати правдата. Законите мора да важат подеднакво за сите. Секој што сега се огрешил пред правдата еден ден ќе мора да одговара.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

_____________________________________________________________

Утрински Весник овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби – Агелер: Успесите на нашата земја се заеднички со Соединетите Американски Држави

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална