Утрински Весник
Македонија

Видувањата од Берлин и Париз пред Националниот совет за евроинтеграции

Конференција за предизвиците во искористувањето на ИПА-средствата на локално ниво

Скопје, 20 јуни 2019 (/) – Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница во Парламентот.

На дневен ред се видувањата од Берлин и Париз околу долгорочната визија за европската интеграција на земјава. мч/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

ВРМО-ДПМНЕ: Не видовме план од Ковачевски, туку реакција на претходна понуда на Мицкоски

Министрите повеќе нема да можат да јадат лигњи и октопод, Ковачевски забрани морска храна

Пендаровски во посета на Прилеп во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“